Kedvenc játékaim (2-6 év)

Ebben a korban a gyermekek számára minden az újdonság varázsával hat, hisz csak szippantják magukba a dolgokat.

Óvodás kor előtt érdemes fejleszteni a finommotoros képességeket és a logikai gondolkodást. Látványos fejlődésen mennek át a picik, egyre több dolgot tudnak megcsinálni önállóan, egyre többet kommunikálnak, és egyre érdeklődőbbé válnak a játékok iránt.

A 2-3 éves kor nagyon intenzív időszak, megtanulnak önállóan enni, járni, egyre jobban ki tudják fejezni magukat, és a rövidtávú memóriájuk is egyre jobb. Ekkor már tudatosan figyelnek a dolgok megismerésére, és szeretik utánozni a felnőtteket.

Olyan játékok a legjobbak ekkor, amik segítik a saját kis személyiségük alakulását, a világ megismerését, fejlesztik a reflexeit, kézügyességét, mozgását.

Fontos, hogy a játék a fejlesztő tulajdonsága mellett szórakoztató is legyen, hisz akkor tudja lekötni a gyermek figyelmét.

3 éves korban a gyermekek bekerülnek az óvodai mindennapokba. Ennek negatív és pozitív hatásai is vannak, ezt nem kell bemutatni, de ez egy nagyon fontos időszak a személyiség fejlődésében, a határok kialakításában, és felkészülés az iskolás korra.

A szülőknek is nagyon nehéz, hisz ekkor tudatosul csak igazán, hogy már nem is olyan pici a mi kis csöppségünk, és bekerülünk a mókuskerékbe.

A gyermekek a játékok által fejleszthetőek a legjobban és legkönnyebben. A készségfejlesztő játékok fejlesztik a mozgásukat, finommotorikájukat, az érzékelést és a memóriát, illetve a figyelmet és az együttműködési képességüket.

Fontos a játszva tanulás!

Rendezés: